Į ką atsižvelgiate rinkdamiesi baldus?

Rodyti rezultatus

Baldų priežiūra: ką daryti, kad baldai tarnautų ilgiau

Agoora > Patarimai > Baldų priežiūra: ką daryti, kad baldai tarnautų ilgiau

Prižiūrėti naujus klasikinius baldus gali būti iššūkis, tačiau žinant pagrindines taisykles išlaikyti baldus tokius, kuriuos kažkada išsirinkote kataloge,  įmanoma.

Baldams parūpinkite sausą, gerai vėdinamą patalpą, ne taip dažnai veikiamą tiesioginių saulės spindulių, kurie tampa “peiliu ” ne tik užuolaidoms, bet ir baldų apmušalams, ypač medžiaginiams. Ne mažiau gali nukentėti medinės ar plastmasinės baldų detalės.

Nereikia apsiginkluoti visomis įmanomomis baldų priežiūros priemonėmis, bet plastiko ar metalo detales patartina valyti joms skirta priemone. Jei nepasitikite savo įgūdžiais, ar naudojimo instrukcija, priemonę išbandykite ant mažai matomo plotelio.

Stikliniai paviršiai myli minkštus skudurėlius ir, žinoma, stikliniai paviršiai reikalauja daugiausiai jūsų kantrumo.

Lakuotus paviršius derėtų valyti drėgnu skudurėliu ir iš karto nusausinti.

Mediniai paviršiai nemėgsta karščio, tad kartu su naujais baldais, įsigykite ir derančių padėkliukų, ilgainiui padėti dėkliuką, servetėlę ant stalo po karštu indu taps įpročiu.  Beje, moterys, jei svetainėje,  žiūrėdamos televizorių mėgstate tuo pat metu tvarkyti nagus, šiukštu neužsimirškite ir nepadėkite acetone suvilgytos vatos tamponėlio ant medinio, lakuoto paviršiaus, atsiminsite tai ilgam.

Nepamirškite, baldai ne guminiai, todėl visada turite įvertinti, kiek svorio jie išlaikys. Tik taip lentynos nesideformuos.

Odiniai baldai

Odinių baldų privalumas – juos lengva valyti, tačiau jei į odą nagus ar dantis suleis Jūsų augintinis, pastebimas žymes naikinsite daug ilgiau.

Tokius baldus patartina valyti šiek tiek drėgnu skudurėliu ar mikropluošto šluoste, o dėmes naikinkite specialiai odiniams paviršiams skirta priemone.

Dėmę nuo verstos odos baldų nuvalysite lengviau su gerai išmuiluotu minkšto audinio gabalėliu. Švelniai trinant dėmė tikėtina išnyks.

Įbrėžimus gali įveikti skystas batų tepalas, kurį reikia tepti išvalius ir išdžiovinus odinį paviršių.

Eko odos baldai

Dėmes nuo baldų aptrauktų eko odą nuvalysite kempinėle suvilgyta muiluotame vandenyje. Eko oda „nemėgsta“ didelės drėgmės, saugokite kad nesudrėkintumėte vidinės jos pusės.

Jei dėmė įsisenėjusi ir nelengvai įveikiama, bandykite tokią dėmę įveikti 40 – 50 proc. spirito ir vandenstirpalu arba naudokite natūralios odos valymo priemones.

Norėdami, kad eko oda būtų kaip nauja kuo ilgiau,  naudokite natūralios odos impregnantus.

Medžiaginių apmušalų priežiūra

Prižiūrint medžiaginius baldų apmušalus galioja tos pačios taisyklės. Kuo daugiau skirsite tam dėmesio, tuo ilgiau džiaugsitės naujai atrodančiais baldais. Susikaupusias dulkes galima siurbliuoti ar nuvalyti minkštu šepečiu. Dėmių nevalia trinti, jas įveiks specialūs šampūnai, kurių yra devynios galybės. Tačiau baldų valiklis ne visagalis, neleiskite jam prasiskverbti į audinį, svarbu tinkamai išvalyti.

Kaip ir prižiūrint rūbus, taip ir medžiaginius apmušalus verta nepamiršti, kad neįsisenėjusios dėmes greičiau pasiduoda valomos, negu paliktos, ar pamirštos.

 Baldų iš masyvo priežiūra

Medžio masyvo baldai turi TRIS priešus: dulkes, drėgmę bei tiesioginius saulės spindulius. Visi šie veiksniai gali palikti dėmių, audiniai praranda spalvą.

Taip pat medžio masyvo baldams kenkia staigūs temperatūros svyravimai. Šildymo laikotarpiu medis išdžiūsta, todėl patariama tokiu periodu drėkinti namų orą.

Dulkes nuo tokių baldų valykite drėgna šluoste, o dar geriau jei ji bus suvilgyta vynuogių acte.

Įbrėžimus patariama maskuoti tinkančių spalvų batų tepalais.

Baldų iš MDF (vidutinio tankio medienos plaušų plokštės) priežiūra

Tokius baldus svarbu valyti specialiomis priemonėmis, prieš tai susipažinus su naudojimosi instrukcija. Baldai iš MDF „bijo“ vandens, tad visus išsiliejusius skysčius būtina nedelsiant nuvalyti ir nusausinti paviršių. Taip pat saugokite baldus nuo karštų indų, kurie gali palikti žymių.

Agoora © 2018. Visos teisės saugomos.

Sukūrė: